Holt Sofa Bed
Out of stock
This is an archived product and as such is no longer available. It’s either been discontinued or de-listed. Use the menu to navigate currently available interior pieces from Décor Clever.
This lovely sofa bed offers stylish contemporary design with the gently curved ends of the back which are echoed in the slim arms. The back quickly and simply folds down to create a bed, perfect for when guests stay overnight. It is upholstered in a lovely rust coloured fabric, but it also available in dark grey and cyan blue.
| Size | 3 seater |
| Item Width | 2,050 mm |
| Item Depth | 850 mm |
| Item Height | 820 mm |
| Seat Height | 420 mm |
| Seat Width between arms | 1,900 mm |
| Seat Depth | 360 mm |
| Leg / Feet Height | 180 mm |






Reviews
There are no reviews yet.