Foligno Chiminea with Pizza Shelf
SKU: 5059413794643
Categories: Funky Furniture, Interior Design Sale, Stylish Outdoors
Brand: DCUK Life, Gallery Direct
5059413794643
£669.95 Original price was: £669.95.£350.00Current price is: £350.00. (Inc. VAT)
With a sleek black design, it is easy to use and keep fuelled with wood, and the high extended vent takes the smoke away.
1 in stock
1 in stock
Keep your outside space nice and warm this summer. Enjoy the warmth of a fire and the option to cook a delicious meal thanks to the pizza shelf that comes with the chiminea. With a sleek black design, it is easy to use and keep fuelled with wood, and the high extended vent takes the smoke away.
- Charcoal Colour
- Iron / solid teak
| Item Width | 500 mm |
| Item Depth | 1,865 mm |
| Item Height | 500 mm |
| Packaged Length | 610 mm |
| Packaged Width | 1,470 mm |
| Packaged Height | 600 mm |
| Net Weight | 34.355 kg |
| Gross Weight | 39.85 kg |
| Clearance to Floor | 150 mm |
| Leg / Feet Height | 150 mm |




