DANUBIAN TALE Wallpaper by MINDTHEGAP
Call/Email To Order
Only available as part of our interior design service.
Supplied as 3 pre-cut lengths of 3 metres on a single roll (9 metres in total). Please call for quantity advice.
This product is made to order and therefore is non returnable.
An enchanting story of the grandiose region comes to life in DANUBIAN TALE, where birds in graceful flight, blooming flowers, and tranquil waters converge into a tableau of exquisite beauty. This design intricately weaves the vibrant essence of the Danube Delta’s flora and fauna into a harmonious landscape, capturing the delicate interplay of nature’s most captivating elements. Each detail is rendered with artistic finesse, transforming your space into a reflection of the Delta’s unparalleled charm and harmonious vitality.
| Collection: | THE WETLANDS |
|---|---|
| Size: | 3 rolls x 52 x 300 cm / 61.4 x 118.1 in |
| Roll width: | 0.52m / 20.5in |
| Roll length: | 3m / 118in |
| Surface size: | 4.68mp |
| Design report: | 156cm / 61.4in |
| Colour: | Black |
| Surface: | Non-woven |
| Application Type: | Paste the wall |
| Packing: | 3-rolls in a box (packed together as one big roll). Price shown per box |








Reviews
There are no reviews yet.