BIRDS OF DANUBE Wallpaper by MINDTHEGAP
Call/Email To Order
Only available as part of our interior design service.
Supplied as 3 pre-cut lengths of 3 metres on a single roll (9 metres in total). Please call for quantity advice.
This product is made to order and therefore is non returnable.
Embrace the quiet grace of the Danube Delta with the BIRDS OF DANUBE wallpaper, where vibrant avian life and delicate flora converge in a symphony of colour and texture. This design captures the essence of a peaceful riverside, where birds rest on blooming branches, creating a tranquil tableau that brings the beauty of nature indoors. Set against a light green backdrop, the soft hues and intricate details invite a sense of calm and elegance, making this wallpaper an exquisite addition to any space that seeks to reflect the serene charm of the natural world.
| Collection: | THE WETLANDS |
|---|---|
| Size: | 3 rolls x 52 x 300 cm / 20.5 x 118.1 in |
| Roll width: | 0.52m / 20.5in |
| Roll length: | 3m / 118in |
| Surface size: | 4.68mp |
| Design report: | 156cm / 61.4in |
| Colour: | Red |
| Surface: | Non-woven |
| Application Type: | Paste the wall |
| Packing: | 3-rolls in a box (packed together as one big roll). Price shown per box |







Reviews
There are no reviews yet.